Tagasi
Dementsuse infoliin 644 6440
KKK

Tooted ja teenused dementsusega inimestele

Nutikas ravimikarp

Ravimikarp on kodune ravimite haldamise teenus, mis tuletab ravimite võtmist meelde ning hoiab kursis raviskeemi järgimise korrektsuse ja ühtlasi käekäiguga.

  • monitooring ja märguanded reaalajas (juhul, kui lähedane ei ole ravimit võtnud, saad Sina sellekohase notification’i), samuti, kui karbist hakkavad ravimid otsa saama;
  • väga lihtne süsteem – ühe nupuvajutusega doseerib karp vajalikud ravimid;
  • vilkumine ja audiosignaalid ehk ühegi ravimi võtmine ei jää enam unustamise taha;
  • ravimivaru 28+ päevaks;
  • ravimid saab pakendada keskkonnasõbralikesse ketastesse;
  • elegantne disain, mis ei riiva silma ja sobib igasse interjööri.

Kontakt: 
Koduandur OÜ
https://koduandur.ee/

Ravimikarp (nädal, eestikeelne)

Eestikeelsete nimetustega ravimikarp koosneb seitsmest nelja sektsiooniga lahtrist. Igale lahtrile on peale kirjutatud nädalapäev ja jaotustel eraldi vastavalt hommik, lõuna, õhtu, öö (eesti keeles). Ülemises nurgas asuvast avast saab karbi välja tõmmata, vastavalt nädalapäevale, mis parasjagu on. Järgmise päeva jaoks sisestada lõppenud päeva karp alt nurgast ning ülesse kerkib järgmise nädalapäeva karbike.

Kontakt:
Terviseabi OÜ
www.terviseabi.ee

Hügieenikombinesoonid dementsusega inimestele

Päevakombinesoonid, aluspesukombinesoonid, pidulikud kombinesoonid naistele ja meestele.

Kontakt: 
Teekond OÜ
info.teekond@gmail.com
+372 5563 6076

Libisemisvastased sokid

Kontakt:
Abivahendid OÜ
www.abivahendid.eu

Rahutu patsiendi kostüüm

Rahutu patsiendi kostüüm on sobilik neile, kellel on inkontinentsusprobleemid ja kui patsient üritab ennast ise mähkmetest vabastada. Kostüümi seljaosal on lukk, keskel taljel kumm ja sääred on seestpoolt lukuga avatavad.

Kontakt:
Terviseabi OÜ
www.terviseabi.ee

Isiku- ja koduabiteenus

Alfa Hoolekanne pakub isikuabi- ja koduabiteenust eakale, voodihaigele, tervisekahjustusest paranejale ja nende lähedastele nii pikaajaliselt kui lühiajaliselt.

  • Seltsi pakkumine, vestlus, saatmine jalutuskäigul;
  • Mähkme vahetamine ja pesemine, abi ravimite manustamisel, toidu soojendamine, abistamine söömisel;
  • Kodu koristamine: tolmu pühkimine, tolmuimejaga puhastamine, põrandate pesemine jms;
  • Tagame abivajaja heaolu lähedase eemalolekul.

Kontakt:
Alfa Hoolekanne OÜ
info@alfahoolekanne.ee
+372 5199 8901

GPS-kell

GPS-kell on positsioneerimisseade, mis annab turvatunde nii mäluhäiretega inimesetele kui nende lähedastele. On hea abivahend ekslemise vältimiseks. Inimese leiab alati üles.
GPS-kell on veekindel, seda saab kanda ka nii, et seda ei saa käelt ära võtta. GPS-kell näitab ära inimese asukoha 10-meetrise täpsusega.

Kontakt:
Abivahendid OÜ
www.abivahendid.eu

OTIOM jälgimissüsteem

OTIOM jälgimissüsteemi loomise juures on olnud dementsussündroomiga inimeste lähedased, hooldusõed ja teadlased. Väljatöötamisel peeti silmas kaasaegsemaid lahendusi, mugavust, turvalisust ning privaatsust. OTIOM on kaasaegseim jälgimissüsteem, mis loodud dementsussündroomiga inimeste jälgimiseks. Seade aitab vältida olukorda, kus dementsuse all kannatav inimene võib eksida või ära kaduda ning lihtsustab oluliselt inimese otsimist ning koju tagasi toomist. Jälgimisseade kasutab ruumis sees Bluetooth ja NB-IoT sidet ning väljaspool hoonet NB-IoT ning GNSS sateliitsidet. OTIOM jälgimissüteem sobib ideaalselt nii kodukasutusse kui ka hooldekodusse.

Süsteemi saab hallata ning konfigureerida allalaetava OTIOM äppi kaudu. Haldajaid saab olla vaid üks. Lisaks saab lisada pereliikmeid või hooldustöötajaid lisajälgijateks. Lisajälgijad saavad häiresignaali korral abistada jälgitava inimese koju toomisel, kuid neil puudub võimalus hallata süsteemi.

Süsteem võimaldab luua 6 erinevat turvatsooni:
1. Piiranguteta tsoon, kus saab tuvastada isiku asukohta;
2. Piiritlemata turvatsoon, ajapiiranguga kuni 6h;
3. Piiritletud turvatsoon, ajapiiranguga kuni 3h;
4. Piiritletud turvatsoon, ajapiiranguga kuni 1h; 5. Piiritletud turvatsoon;
6. Kodubaasi turvatsoon (140 m2)

Seadistamiseks on vaja:
1. Nutitelefoni (Android 8 või iPhone6);
2. Stardikomplekt;
3. Kasutajatunnus ja salasõna;
4. Kasutusjuhend aadressil https://otiom.com/

TAG aku kestab „kodubaasi“ tsoonis kuni 1 kuu, väljaspool kodubaasi 1–3 nädalat. Infot aku täituvuse kohta näeb OTIOM äpist. Veekindel (kuni 60c°, kuni 5 m veesügavust) Väike ja kerge (2 X 5 cm, 30 gr)

Seadme stardikomplektis on:
1. TAG – paigaldatav seadeldis;
2. HB – kodubaas;
3. Laadija;
Lisaks kaelapael, taskuklamber, laadimisjuhe, kodubaasi kinnitusriba.

OTIOM koduleht www.otiom.com

Kontakt:
AB Tehnoloogia 
http://abt.ee/
+372 652 9505, +372 517 0044

 

 

Nutikad andurid

Nutikad andurid üksi elava eaka turvaliseks kodus viibimiseks.

Juhtmevabad andurid registreerivad ruumides liikumised, uste avamised ja sulgemised, temperatuuri, suitsu või kõrge CO taseme ning edastavad info kontaktisikule e-kirja või sõnumiga. Koduanduri veebilehe kasutajakontolt saab kiire ülevaate kõikidest andmetest ja sündmustest. Kasutajakontolt saab seadistada vajadusepõhiseid teavitusi. Koduandurit saab kasutada ka kohtades, kus pole interneti ühendust.

Kontakt: 
Koduandur OÜ
https://koduandur.ee/

Padjad, tekid, madratsid

Kaubamärgiga SleepAngel vedelikukindla, samas hingava kattematerjaliga hermeetiliselt suletud filtriga pehmed pinnad: (asendi)padjad, tekid, (katte)madratsid, istepadjad jmt, sh SKA toetusega lamatisi ennetavad madratsid ja istepadjad. Lõhna- ja plekivabad. Äärmiselt kergesti hooldatavad. Desinfitseeritavad.

Hermeetiliselt suletud, vedelikukindla, kuid hingava kattematerjaliga. Õhk ventileeritakse nanofiltri kaudu, mis takistab mikroosakeste (mustus, tolm, patogeenid, allergeenid, viirused) liikumise.

Lihtne hooldada:
– ei vaja masinpesu, keemilist ega sügavpuhastust, kloppimist ega tuulutamist;
– piisab niiske lapi või švammiga puhastamisest ja voodiriiete vahetamisest, vajadusel pesta seebiga voolava jaheda vee all.

Tooted kasutades seest ei saastu ja säilitavad oma vormi ka pikema aja jooksul. Ei vaja täiendavaid kaitsekatteid. Garantii 2 aastat. Kliiniliselt testitud ja tõestatud juhtivates EU ja USA laborites. Tooted on kantud nii Eesti kui Euroopa Liidu meditsiiniseadmete I klassi registrisse. Toodetud Eestis.

Kontakt:
Gabriel Scientific Eesti OÜ
https://sleepangel.ee/pages/tervishoid

Põrandakatted

Kas tead, kuidas näevad dementsusega inimesed ümbritsevat ruumi või kuidas mõjutavad värvid ja kontrastsus seda, kui mugavalt nad end seal tunnevad? Maailma üks suurimaid vinüülkatete tootjaid Tarkett koostöös professor Mary Marshalliga on loonud virtuaalreaalsuse, mille abil saame näha ja kogeda ümbritsevat keskkonda läbi dementsusega inimese silmade. Tunnetades ja tajudes keskkonda nagu dementsusega inimene, saame vältida lihtsamaid vigu ruumikujunduse planeerimisel, luues neile turvalise ja ohutu füüsilise keskkonna. Virtuaalreaalsus on kasulik tööriist arhitektidele ja sisearhitektidele, kes planeerivad vanadekodusid ja hooldushaiglaid. Tarkett Acczent Excellence 80 kollektsioon pakub PVC põrandakatte lahendusi, mis sobivad eriti hästi hooldekodudesse – dementsusega inimestele. Tutvu kollektsiooniga siin: https://bit.ly/3wmmaA0

Kontakt:
Lincona Konsult AS
www.lincona.ee

Virtuaalreaalsuse proovimiseks võta meiega ühendust e-maili info@lincona.ee või telefoni teel +372 610 3750.

Õe/hooldaja kutsungisüsteem hooldekodudele ja haiglatele

Õe kutsungisüsteemi kasutatakse hoolduse automatiseerimiseks. Süsteem töötab üle wifi-võrgu ning ei vaja kaabeldust. Süsteem koosneb käel kantavast andurist ning tugijaamast, kuhu saab lülitada mitu andurit.
Käel kantav andur on veekindel, seda on võimalik kanda ka nii, et seda ei saa käelt ära. Süsteem on jälgitav arvutist ja nutiseadmetest. Süsteem on eestikeelne.

Kontakt:
Abivahendid OÜ
www.abivahendid.eu