Benita Kodu sai esimesena dementsusesõbraliku asutuse märgise

Dementsuse Kompetentsikeskus andis välja esimese dementsusesõbraliku asutuse märgise, mille pälvis Keila lähedal asuv Benita Kodu.  Benita Kodu uus maja on algusest saadik teadlikult kavandatud, projekteeritud  ja ehitatud dementsussündroomiga inimeste vajaduste kohaselt.

Üldhooldusteenust pakkuvate asutuste dementsusesõbralikuks olemist tunnustava märgise saamiseks hinnatakse nelja valdkonda: asutuse väärtused, füüsiline ja sotsiaalne keskkond, tegevused ja üritused asutuses ning personali pädevus ja professionaalsus. Benita Kodu tulemus kõikides valdkondades oli väga hea.

Benita Kodu on mitu aastat teadlikult arendanud dementsussündroomiga
inimeste hoolduse kontseptsiooni ning loonud dementsussündroomiga inimeste
hoolduspõhimõtteid toetava ja dementsusega inimeste vajadusi arvestava
füüsilise ja sotsiaalse keskkonna. Benita Kodus on õdus ja hubane sisekujundus. Päeva jooksul on elanikel võimalusi mitmeteks tegevusteks. Majas on erinevaid sopikesi, kus segamatult lugeda või juttu ajada, nostalgianurk,  kööginurk, liikumisring ning lummav tajuruum. Igapäevane on koostöö lähedastega ja iga inimese individuaalsuse arvestamine. Klientide turvalisuse tagamine on hästi läbimõeldud ja samas märkamatu. Asutusel on dementsusspetsiifilised arengueesmärgid ja väärtused, mida personal jälgib igapäevatöös. Tähtsustatud on meeskonnatöö olulisus ja pädevuse tõstmine, meeskonda on kaasatud palju erinevaid erialaspetsialiste.

Maja elanikel on oma aed, kuhu pääseb vabalt päeva jooksul kõndima, aias on mõnusad istumisvõimalused, ka varju all, seal saab taimi istutada või neid mekkida.

Benita Kodu on hea eeskuju dementsussündroomiga inimeste vajadusi arvesse võtva teenusepakkujana.

Märgise saamise tingimused on välja töötatud koostöös Tervise Arengu Instituudi, Sotsiaalasutuste Juhtide Nõukoja ning Sotsiaalkindlustusametiga.  Täpsemat infot märgise tingimuste, eesmärkide ja taotlemise kohta leiab siit.

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole tooteid!
Jätka ostlemist
0