Koolituse eesmärk oli pakkuda uusi teadmisi, tugevdada koostöövõrgustikku ning tutvuda kohaliku sotsiaalmaja tegevustega.
Päev algas kogunemise ja tervituskohviga, millele järgnes lühike tutvustusring. Seejärel viis ekskursioon Keila Sotsiaalmajja, kus tutvustati keskuse teenuseid ja igapäevast tööd eakatega ning kogukonnateenuste korraldust.
Ühise arutelu käigus vaadati üle möödunud aasta tugigruppide statistika, jagati rõõme ja muresid ning käsitleti aktuaalseid küsimusi.
Dementsuse Kompetentsikeskuse konsultant-tegevusterapeut Hanna-Stiina Heinmets andis ülevaate peagi ilmuvast käsiraamatust, mis keskendub mittefarmakoloogilistele ohjeldamisvõtetele.
Pärast lõunapausi jätkus päev sensoorse integratsiooni spetsialisti Talvi Toomi juhendamisel. Tema eestvedamisel toimus „Tunnetamise töötuba“, kus osalejad said praktiliste harjutuste kaudu proovile panna oma meeletaju. Tegevuste hulka kuulusid meelemängud, nagu helide eristamine, erinevate tekstuuride katsumine ja lõhnade tajumine. Harjutused aitasid osalejatel kogeda ja mõista, kui suur mõju on meeletajul inimese elukvaliteedile, iseseisvusele ja aju tervisele. Päev lõppes sensoorse abivahendi meisterdamise töötoaga, mille käigus sai iga osaleja valmistada lihtsa, ent tõhusa vahendi, mida saab kasutada ka tugigruppide töös.
Hetkel tegutseb Dementsuse Kompetentsikeskuse tugivõrgustikus Eestis kokku 28 kohapealset ja 3 virtuaalset tugigruppi. Need pakuvad turvalist ja toetavat keskkonda omastehooldajatele – võimalust jagada kogemusi, saada mõistmist ning leida praktilisi lahendusi igapäevastele väljakutsetele.
Tugigrupid on konfidentsiaalsed – kõik, mis seal räägitakse, jääb grupi sisse. Osalemine on tasuta ja avatud kõigile huvilistele.
Endale sobiva tugigrupi leiab meie kodulehelt: https://dementsus.ee/sundmused/
Aitäh kõigile tugigrupijuhtidele pühendumise ja panuse eest!