Ülevaade suvekuudel toimuvast
Foto: canva.com

Väljas on juba suviselt soe ilm, kuid töö dementsusega inimeste, nende pereliikmete ja ka spetsialistidega jätkub täie hooga. Juunikuus toimuvad mitmel pool üle Eesti dementsusega inimeste lähedaste tugigrupid, toimuvad mälukohvikud, jätkuvad personaalsed ning ekspertnõustamised. Mõned näited suvel toimuvatest üritustest.

Mälukohvik (Memory Cafe) on alguse saanud Inglismaalt, kus pakutakse kooskäimise võimalust mäluhäiretega inimestele ja nende peredele. Mälukohvikusse on oodatud eakad inimesed ja kõik, kes soovivad mäluhäirega inimestele ja nende lähedastele seltskonda pakkuda.

Mustamäe mälukohvik toimub 3. juunil kell 14.00 Mustamäe Päevakeskuses, aadressil Ehitajate tee 82. Mustamäe mälukohviku teemaks on seekord „Koer“ – tulemas on ka üllatuskülaline. Vinni mälukohvik toimub 6. juunil kell 15.00 Õendus-hoolduskeskuses Loojang, aadressil Tiigi tn 1. Vinni mälukohviku teemaks on seekord „Metsakümblus – looduse tervendav mõju“.

Kui pereliikmel esinevad mäluhäired või on dementsussündroom, siis vajavad lähedased tihti toetust, nõu, ärakuulamist ja oskusi, et igapäevatoimingutega toime tulla. Selliseks kohaks, kust seda saab, on lähedaste tugigrupp. Juunikuus toimub üle Eesti 14 tugigruppi, millest mõnega võib liituda ka veebi teel. Kõikide ürituste, sh ka tugigruppide, kohta leiab rohkem info sündmuste kalendristKui lähedal ei ole veel toimivat tugigruppi, siis saab interneti olemasolul virtuaalse tugigrupiga ühendust ka veebi vahendusel. Virtuaalsed tugigrupid toimuvad 19. juunil, 10.juulil ja 13.augustil.

Kui tugigrupini on veel aega, kuid mure on suur, siis saab ühendust võtta info- ja usaldustelefoniga numbril 644 6440. Telefoniliin on avatud igal tööpäeval kella 9.00-16.00. Telefonile vastavad kogenud spetsialistid ja kui vaja, siis edastavad helistaja abivajaduse konsultandile.

Info- ja usaldustelefoni teel saavad abi ka spetsilistid ja töötajad, kes igapäevatöös puutuvad kokku dementsusega inimestega. Püüame koos aru saada ja mõista, mis dementsusega inimesega toimub ning kuidas oleks võimalik aidata tal oma igapäevaste toimingutega hakkama saada.

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole tooteid!
Jätka ostlemist
0