Dementsuse Kompetentsikeskus külastas Imavere eakate klubi aktiivseid naisi, luues väärtusliku kohtumiskogemuse
Imavere eakate klubi "Kuldne Sügis"
Imavere eakate klubi “Kuldne Sügis”

Dementsuse Kompetentsikeskus külastas Imavere eakate klubi aktiivseid naisi, luues väärtusliku kohtumiskogemuse. Meil oli suur rõõm külastada Imavere Päevakeskust sellel aastal juba kolmandat korda. Vahepeal toimus ka kohtumine Koeru Hooldekeskuses, kus eakate klubi naised käisid külas Dementsuse Kompetentsikeskusel.

Imavere eakate klubi “Kuldne Sügis” eestvedaja Liia Viks meenutas meile varasemate kohtumiste teemasid ja olulisemaid mõtteid. Seejärel sukelduti uute teadmiste omandamisse. Seekord keskendusime eelkõige dementsuse ennetamisele ja riskifaktoritele, mis pakkusid eakatele suurt huvi. Dementsuse Kompetentsikeskuse konsultant Hanna-Stiina Heinmets rõhutas, et ennetamisel on tervislik ja aktiivne elustiil äärmiselt oluline – hoolitsedes oma südame eest ning tegeledes mitmekülgsete ja loovate tegevustega. Lisaks on dementsuse ennetamisel olulisel kohal ka stressist hoidumine ja emotsionaalne heaolu.

Kohtumisel jagati rohkelt informatiivseid ja praktilisi soovitusi ning eakate klubi naised said kinnitust, et lisaks füüsiliselt aktiivsena püsimisele on sama oluline ka sotsiaalne suhtlus ja ühistegevused, mis aitavad ennetada dementsust.

Pärast sisukat ettekannet arutati ka järgnevate kohtumiste sisu ning jõuti järeldusele, et Imaveres võiksid toimuda dementsusesõbralikud mälukohvikute päevad. Otsustati, et esimene kohvik korraldatakse septembrikuus, mis samuti tähistab Alzheimeri kuud.

Oli äärmiselt rõõmustav kogeda aktiivsete ja rõõmsameelsete naiste kohalolu, kellel on rikkalikud teadmised ja elukogemused ning kes näitavad endiselt huvi uute teadmiste omandamise ja oluliste teemade vastu. Te olete suurepäraseks eeskujuks kõigile ning kindlasti inspireerite seejuures ka teisi!

Täname teid sooja vastuvõtu eest ning uute kohtumisteni.

Imavere Päevakeskuse toimetustega saab end kursis hoida päevakeskuse facebooki lehel SIIN