Dementsuse Kompetentsikeskus koostöös MTÜ-ga Elu Dementsusega sõlmis Suurbritannia Alzheimeri Ühingu kui Dementsuse Sõprade mudeli autoriga lepingu tuua liikumine Eestisse – alates käesoleva aasta aprillist on võimalik ka Eestis saada Dementsuse Sõbraks.
Dementsuse Sõprade liikumine kui dementsusest teadlikkuse tõstmise suurim ülemaailmne kampaania sai alguse 2013. aastal ja on nüüdseks levinud 54 riigis. 2020. aasta alguse seisuga on maailmas üle 18 miljoni Dementsuse Sõbra, kellest suurim osa ehk üle 12 miljoni inimese elab Jaapanis, teisel kohal on Suurbritannia kolme miljoni liikmega ning kolmandal Kanada pisut üle miljoni Dementsuse Sõbraga.
Dementsuse Sõbraks on võimalus saada tunniajase koolituse läbimise järel. Dementsuse Sõber oskab märgata ja aidata inimesi pere- ja tutvusringkonnas, tänaval ja kogukonnas. Kõigil, kes soovivad olla teadlikumad dementsuse eripäradest ja aidata dementsussündroomiga inimesi lihtsate nippidega, on võimalik tunniajalisel meeleolukal kohtumisel osaleda.
Koolitusi viivad läbi vabatahtlikud, keda paljudes riikides kutsutakse ka tšempionideks. Tunniajase koolituse läbinu saab Dementsuse Sõprade märgi ning täidab oma andmetega kaardi, mille eesmärk on hoida Dementsuse Sõpru ühises inforingis ning jagada ka edaspidi teavet dementsuse kohta. Paljud Dementsuse Sõbrad löövad vabatahtlikena kaasa erinevates dementsuse kampaaniates ja projektides.
Dementsuse Sõbraks saavad ja hakkavad ainult vabatahtlikud, koolitusprogramm tõstab nende teadlikkust dementsusest, vähendab dementsuse stigmadega seotud arusaamu ning annab koolituse läbinule oskused märgata ja aidata igapäevaelus dementsusega inimesi.
Sessioone saab läbi viia väga erinevates kohtades: võib koolitada kogu organisatsiooni, koolides eri vanuses õpilasi ja laiemalt erinevaid huvigruppe. Dementsuse Sõbraks saamine on teiste riikide kogemuste põhjal auasi ning inimesed tunnevad, et seeläbi saavad nad anda oma panuse ühiskonna paremaks ja sallivamaks muutmisse.
Jälgi informatsiooni näoraamatus lehel Dementsuse Sõbrad