Koeru Hooldekeskus sai dementsusesõbraliku asutuse märgise
Foto: Koeru Hooldekeskus
Foto: Koeru Hooldekeskus

Dementsuse Kompetentsikeskus andis Koeru Hooldekeskusele dementsusesõbraliku asutuse märgise. Hooldekeskus parendab järjepidevalt oma keskkonda, arvestades klientide vajadusi, peab oluliseks kodulikku atmosfääri.  Kasutusel on nutikad lahendused turvalisuse tagamiseks, erinevad abivahendid, klientidele on palju tegevusi päevasel ajal.

Palju tegemist on dementsusega inimestel uues aias. Hülgepoeg, kes on päritolult robot, aitab tõsta tuju, klientide meeli saab eragutada aroomi- ning valgusteraapiaga. Kõige olulisem on siiski toetav suhtumine klientidesse, koostöö lähedastega ja järjepidevalt koolitusi saav personal.

Järgmisel aastal pakutakse dementsusega inimestele teenust 50-l teenusekohal senise 36 asemel. Praegu on ehitustööd veel pooleli.

Üldhooldusteenust pakkuvate asutuste dementsusesõbralikuks olemist tunnustava märgise saamiseks hinnatakse nelja valdkonda: asutuse väärtused, füüsiline ja sotsiaalne keskkond, tegevused ja üritused asutuses ning personali pädevus ja professionaalsus.

Märgise saamise tingimused on välja töötatud koostöös Tervise Arengu Instituudi, Sotsiaalasutuste Juhtide Nõukoja ning Sotsiaalkindlustusametiga.  Täpsemat infot märgise tingimuste, eesmärkide ja taotlemise kohta leiab siit.

Esimese dementsusesõbraliku hoolekandeasutuse märgise sai oktoobris Benita Kodu, Koeru Hooldekeskus on teine dementsusesõbraliku asutuse märgise saaja.

Võimalus stažeerida Koeru Hooldekeskuses

Dementsuse Kompetentsikeskusele on Koeru Hooldekeskus koostööpartner ka stažeerimiseks.  Stažeerimine on juba töötavatele spetsialistidele pakutav praktiline võimalus omandada uusi teadmisi, kogemusi või näha oma tööd teisest vaatenurgast. Stažeerimise eesmärk on praktiliste teadmiste ja oskuste omandamine ning kogemuste jagamine töös hoolekandeteenuste klientidega. Üldisem ja pikaajalisem eesmärk on läbi erinevate ettevõtete spetsialistide koostöö  teenuste kvaliteedi paranemine ja teenuste ühtlasem tase. Stažöörina on võimalik minna hooldekeskuse tööga tutvuma nii lühiajaliselt (mõnest tunnist kuni ühe päevani) või ka pikemaks perioodiks. Stažeerimisega seotud kulud (transport, toitlustus vms)  katab stažeerima saatev asutus.  Stažeerimissooviga palun võtke ühendust: info@koeruhk.ee  või telefonil 55519763

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole tooteid!
Jätka ostlemist
0