Räägime dementsusest!

September on rahvusvaheline Alzheimeri kuu. Septembris viiakse üle maailma ellu erinevaid kampaaniaid, mille eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust ning vähendada dementsusega seotud stigmatiseeritust.  Sellel aastal on kampaaniate põhisõnumiks: “Räägime dementsusest!”

Eestis elab hinnanguliselt natuke üle 21 tuhande dementsusega inimese. Maailmas elab 50 miljonit dementsusega inimest ning iga 3 sekundi järel on maailmas kellelgi kujunemas dementsus.

Septembris on ka Eestis palju dementsuse alaseid erinevaid üritusi ning dementsusega inimestele ja nende lähedastele mõeldud võimalusi tegevusteks.

Dementsuse Kompetentsikeskus korraldab 19. septembril Narvas rahvusvahelise konverentsi “Mis aasta meil on?” ning 26. septembril konverentsi Viljandis “Kerge kognitiivne häire”.

Dementsusega inimeste lähedastele mõeldud tugigruppides saab osaleda 12. septembril Keilas, 13. septembril Tallinnas Pirital, 16. septembril Viljandis, 18. septembril Pärnus, 20. septembril Narvas (venekeelne!), 25. septembril Tallinnas Lasnamäel (venekeelne!). Kodulehelt leiate täpsema informatsioon tugigruppide toimumisaegadest ja kohtadest.

21. septembril on MTÜ Elu Dementsusega ja Dementsuse Kompetentsikeskus infolauakesega Suurel Paunvere väljanäitusel ja laadal.

22. septembril toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumis mälukohvik, täpsem informatsioon facebookis.

Toredad eraalgatused dementsusega inimestele ja omastehooldajatele – kunstiteraapia Tallinnas ja Tartus ning rütmikad tantsutunnid neljapäeviti Tallinnas Haabersti Sotsiaalkeskuses. Informatsiooni leiad jällegi facebookist.

Kumu kunstimuuseum koostöös MTÜ Elu Dementsusega jätkab dementsussündroomiga inimestele ja nende lähedastele mõeldud programmiga „Taaskohtumised“. Esimene sügisene taaskohtumine toimub 28. septembril.  

Külastage oma dementsusega sõpru ja sugulasi, ärge unustage ka neid, kes elavad hoolekandeasutustes. Isegi kui dementsusega inimene teid enam ära ei tunne või haiguse tõttu ei saa rääkida, annab iga külaskäik positiivse emotsiooni – ja emotsioonid on dementsusega inimesel alati olemas, olenemata haiguse staadiumist!

21. september on kogu septembri kuu jooksul kõige erilisem, siis on rahvusvaheline Alzheimeri päev!

Räägime dementsusest! Seda ka pärast septembrit!

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole tooteid!
Jätka ostlemist
0