Dementsuse Kompetentsikeskus käis Maalehe Eakate Festivalil, külastajate huvi oli suur!

Dementsuse Kompetentsikeskus osales 16. juunil Tartus Maalehe Eakate Festivalil, kus jagasime palju infomaterjale, nõuandeid ja ka meeneid. Meil on siiralt hea meel, et kompetentsikeskuse tegevuse ja dementsusega inimeste ning lähedaste jaoks väga vajaliku info vastu tunti nii suurt huvi!
Festivali programmis oli mitmeid erinevaid töötubasid. Dementsuse Kompetentsikeskus pakkus festivali külalistele Tervis Plussi töötoas näidistunni tantsulisest liikumisest, mille viis läbi Viljandi Haigla tegevusjuhendajaja tantsuõpetaja Tatjana Jürgen. Tantsuline liikumine on teaduspõhiselt tõendatud kui teraapiline vahend, mis aitab hoida vaimu ja keha virgena ning aitab parandada ka kerge kognitiivse häirega inimese emotsionaalselt ja füüsilist seisundit. Lisaks on tantsuline liikumine ka lihtsalt meeleolu tõstev ning kõigile meeldiv, seda tõendasid töötoas viibinute naerul näod ja tugev aplaus Tatjana Jürgenile!
Teise töötoa juhiks oli mälutreener Anu Jonuks, kes rääkis sellest, kuidas meid aitab mälutreening. Huvi töötubade vastu oli niivõrd suur, et ruum täitus mõlema töötoa ajal hetkega!
Anu Jonuks tuletas meelde lihtsaid ja praktilisi igapäevaelus kasutatavaid mäluharjutusi- näiteks teame kõik, et et pin-koode ei peaks hoidma rahakoti vahel. Mälutreeneri soovitus: parem õpi koodid pähe, lihsam on seda teha, kui leiad koodile enda jaoks mingi tähenduse või tuletusvõimaluse. Koos lahendati lausa esmapilgul võimatuna tunduvaid ülesandeid- näiteks, kuidas pidada meeles kuueteistkümnekohaline number 6313194825102476? Tänu Anu õpetustele on see ja paljud teised mälu virgutamise nipid osalejatele nüüd teada!
Suur aitäh veelkord Anu Jonuksile ja Tatjana Jürgenile ning kõigile, kellega koos dementsuse teemadel Eakate Festivalil arutlesime!