Kadumise ennetamine
  • Lähedased peaksid kirjutama endale üles mäluhäiretega inimesele tähtsad kohad ja paigad, et otsingu ala oluliselt kitsendada. Olukorras, kus lähedased on mures ja ärevuses, võivad need paigad meelest minna ning see pikendab oluliselt kadunud inimese leidmise aega.
  • Olemas peaks olema nimekiri ravimitest, mida mäluhäiretega inimene tarvitab. Jällegi põhjusel, et ärevusega võib meelest minna tähtis info. Näiteks, et kadunud inimesel võib olla suhkruhaigus, vererõhuga probleeme jne. See võib tähendada, et kadunud isiku füüsiline seisund võib olla halvenenud, kui ta ei ole saanud ravimeid õigel ajal.
  • Kindlasti võiks lemmikriiete külge kleepida, triikida või õmmelda kontaktandmed – kas aadress, kuhu pöörduda või telefoninumber, kuhu helistada kui märgatakse segaduses, eksinud inimest.
  • Dementsussündroom ei ole kindlasti haruldane ega häbimärgistav. Väga hea oleks, kui kogukond oleks teadlik inimese mäluhäiretest, et nad oskaksid jälgida ning teaksid, millistel juhtudel üksi kõndiva inimese poole pöörduda.