Tagasi
Dementsuse infoliin 644 6440
KKK

Dementsuse Kompetentsikeskus osales Maalehe Eakate Festivalil Tartus: jagati tuhandeid infomaterjale ja toimusid sisukad vestlused mäluhaiguste teemadel

Dementsuse Kompetentsikeskus võttis osa Maalehe Eakate Festivalist Tartus 11. mail ning jagas seal tuhandeid infomaterjale, meeneid, nõuandeid ning toimusid ka sisukad vestlused dementsusega inimeste lähedastega.

Festivali pealaval esines meie koostööpartner Dr Eleri Luhamets, sisearst-allergoloog ja SA Viljandi Haigla mälukliiniku juht, kes tutvustas mäluhaiguste sümptomeid ning andis praktilisi näiteid, kuidas ära tunda mäluhäiretega inimesi. Dr Luhamets rõhutas, et mälu halvenemine ei ole normaalne vananemise tunnus ning mäluhaigused on Eestis aladiagnoositud. Alzheimeri tõbi on kõige sagedasem dementsuse vorm ning 2023. aastal on hinnanguliselt 60 miljonit Alzheimeri tõvega inimest, kuid paarikümne aasta pärast võib see arv kahekordistuda. Seega on oluline, et meditsiini- ja sotsiaalsüsteem tegeleks dementsusega efektiivselt, diagnoosiks, raviks ja pakuks toetavaid teenuseid.

Dr Eleri Luhamets

Eakate festivali programmis oli mitmeid erinevaid töötubasid. Dementsuse Kompetentsikeskus pakkus festivali külalistele Eesti Päevalehe töötoas Viljandi Haigla mälukliiniku mälukooli näidistundi, mida juhendasid Silvi Švedko ja Nelli Vassila. Mälukooli tunnis tehti erinevaid motoorseid harjutusi, mis aitavad aktiveerida ajus mitmeid piirkondi ning soodustavad seeläbi mälu arengut ja parandamist. Silvi jagas praktilisi soovitusi numbrite meelde jätmiseks ning tuletas meelde, et lisaks oma numbrile võiks olla peas ka paari oma lähedase kontaktnumber.

mälukooli näidistund

Meil on suur rõõm, et kompetentsikeskuse tegevus ja dementsusega inimeste ning nende lähedaste jaoks oluline info tekitasid nii suurt huvi. Suur aitäh Eleri Luhametsale, Silvi Švedkole ja Nelli Vassilale ning kõigile, kellega koos dementsuse teemadel Eakate Festivalil arutlesime!