Käru Südamekodu sai dementsusesõbraliku asutuse märgise

Täna, 10. jaanuar oli nii Käru Südamekodule kui ka Dementsuse Kompetentsikeskusele tähenduslik päev. Nimelt andis kompetentsikeskuse juht, Pipi-Liis Siemann Käru Südamekodu juhataja Heili Burmeisterile üle tunnistuse, millega Käru Südamekodu sai dementsusesõbraliku asutuse märgise. Käru Südamekodu asub Tallinnast 80 kilomeetri kaugusel Türi vallas ning kaasaegne, kauni looduskeskkonnaga eakate kodu pakub teenust 25-le dementsusega inimesele.
Käru Südamekodu on kohandanud end dementsussündroomiga klientide vajadustele vastavaks ning väärib igati tunnustust. Usume, et märgise andmine toob esile asutuse väärtused ning on seejuures ka eeskujuks kõigile teistele, kes pakuvad hoolt dementsusega inimestele. Märgis antakse välja kolmeks aastaks ning märgist saavad taotleda kõik asutused, kes teadlikult arendavad keskkonda ja teenuseid, koolitavad personali, mõeldes dementsussündroomiga inimeste vajadustele ning kelle arengueesmärgid on seotud dementsussündroomiga klientidega. Dementsusesõbralikuks olemist tunnustava märgise saamiseks on loodud kriteeriumid, mis on välja töötatud koostöös Tervise Arengu Instituudi, Sotsiaalasutuste Juhtide Nõukoja ning Sotsiaalkindlustusametiga.
Dementsusesõbraliku asutuse märgise on saanud varasemalt: Benita Kodu, SA Koeru Hooldekeskus, Häädemeeste Eakate Kodu, SA Viljandi Haigla hoolekandekeskuse hoolekande osakond.
Täpsemat infot märgise tingimuste, eesmärkide ja taotlemise kohta loe siit.

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole tooteid!
Jätka ostlemist
0