Mälukohvik Mustamäe Päevakeskuses pakub mäluhäiretega inimestele ja nende peredele ühiseid hetki

Alates 2022. aasta oktoobrist on Mälukohvik Mustamäe Päevakeskuses regulaarselt kokku saanud. Eile, 6. juunil toimus taas üks vahva kohtumine. Mälukohvikut veab MTÜ Looja vabatahtlikud ning see on suunatud mäluhäiretega inimestele, nende peredele ja kogukonnale, kes soovivad üheskoos aega veeta.

Mälukohvik pakub võimalust jagada mälestusi, kogeda ühiseid emotsioone ja osaleda mitmekesisel tegevusprogrammil. Eile oli Mälukohviku teemaks “Mida loodus meile õpetab?”. Osalejad said nautida koosveedetud aega ning avastada looduse imelist maailma. Mälukohvikut käis külastamas ka Dementsuse Kompetentsikeskuse uus juht Piret-Purdelo Tomingas, kes tutvus programmiga ja veetis koos osalejatega toredat aega.

Mälukohvik Mustamäe Päevakeskuses on saanud populaarseks ning on oluliseks tugisambaks mäluhäiretega inimeste ja nende lähedaste elus. Regulaarsete kohtumiste kaudu pakub see väärtuslikku tuge, emotsionaalset toetust ja võimalust luua uusi mälestusi.

Mäluhäiretega inimestel võib olla raske leida mõistmist ja toetust tavapärastes olukordades, kuid mälukohvikud pakuvad neile võimalust kohtuda teiste sarnases olukorras olevate inimestega.

Mälukohvik pakub huvitavat tegevust, lõbusat seltskonda ja koosolemist mõnusa teetassi taga. Oodatud on eakad inimesed ja kõik, kes soovivad mäluhäirega inimestele ja nende lähedastele seltskonda pakkuda.

Mälukohvik (Memory Coffee) on alguse saanud Hollandist, kus pakutakse kogukonnapõhist kooskäimise võimalust mäluhäiretega või dementsusega inimestele ja nende peredele.

Mälukohvik tuleb Mustamäe Päevkeskuses taas kokku augusti lõpus. Lisainfot Mälukohvikute toimumise kohta saab küsida MTÜ Looja telefoninumbrilt 5563 6076 või kirjuta: hsheinmets@gmail.com.

Mälukohviku tegevust Mustamäe Päevakeskuses toetab Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet.

Mustamäe Päevakeskuse kontaktid leiad SIIT.