Põlvas alustas tööd dementsusega inimeste lähedastele mõeldud tugigrupp

Kui me 14. septembril Põlva Päevakeskuse uksest sisenesime, siis võttis meid vastu pirukate lõhn. Nagu oleks maale vanaema juurde jõudnud! Kuid Põlvas ei käinud me niisama külas, vaid ikka inimestega suhtlemas.

Sellele päevale oli planeeritud esimene dementsusega inimeste lähedaste tugigrupp Põlvas ja enne tugigrupi kohtumist ka kõikidele huvilistele mõeldud seminar. Kohale olid tulnud nii lähedased, kellel on kodus hooldada dementsusega pereliige, koduhooldustöötajad, sotsiaaltöötajad, kui ka lihtsalt huvilised, kes tahtsid oma teadmisi selles vallas laiendada.

Seminaril rääkis Hanna-Stiina Heinmets dementsusest, selle sümptomitest ja toimetulekust. Kadi Neubauer tutvustas kompetentsikeskuse teenuseid ja tegevusi. Kohaletulnud inimesed said esitada esinejatele küsimusi ning kodus lugemiseks kaasa võtta infomaterjale.

Peale seminari kogunes lähedastele mõeldud tugigrupp, kus osalesid peale lähedaste aga ka kohalikud spetsialistid ja MTÜ Elu Dementsusega liikmed. Lähedastel avanes võimalus jagada oma muresid teistega, küsida nõu ja soovitusi. Kui esialgu tundus tugigrupis osalemine mõnedele lähedastele hirmuäratav, siis kohtumise lõpuks olid kõik veendunud, et tegemist oli väga vajaliku üritusega. Osalejad lubasid, et räägivad  tugigrupist ka teistele lähedastele ja tuttavatele, kellel on oma pereliikmete hooldamisel tekkinud sarnaseid küsimusi.

Seega tegutseb nüüd Eestis juba 23 tugigruppi dementsusega inimeste lähedastele.

 

Kõik Põlva maakonna lähedased, kes tunnevad, et nad vajavad tuge, mõistmist, kogemuste vahetamist, tunnet, et sa ei ole maailmas üksi, olete oodatud järgmisesse Põlva tugigruppi, mis toimub 3. novembril kell 15.00 Põlva Päevakeskuses (Uus tn 2, Põlva). Tugigrupis osalemisest palume ette teavitada helistades telefonil 517 7822 või kirjutades aadressile paevakeskus@polva.ee.

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole tooteid!
Jätka ostlemist
0