Detsembris taaskohtume Eesti kunsti keskel Kumu püsinäitusel „Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700–1945“

Kuupäev

16. detsember 2023 (Laupäev)

Kellaaeg

13.00

Aadress

Weizenbergi 34 / Valge 1, 10127 Tallinn

Naisgraafikute teosed viivad meid hilisnõukogude perioodi ja jutustavad lugusid tollest ajast ja suhetest, aga kõnetavad kindlasti ka praegu meie jaoks olulisi teemasid. Avastame julgelt tuttavaid esemeid ja keskkondi ning laseme graafilistel joontel kanda end kõige helgematesse lugudesse. Lihtsas töötoas saab igaüks jõukohaselt trükkimise kunsti proovida.

Kumu kunstimuuseum on dementsussündroomiga inimestele ja nende lähedastele loonud programmi „Taaskohtumised“, et läbi lugude jutustamise ja kunstiteraapiliste võtete pakkuda arendavaid tegevusi kunstimuuseumis. Pärast põgusat tutvumist vaadatakse ühises vestlusringis valitud teoseid Kumu püsiekspositsioonis, seejärel toimub loovteraapial põhinev töötuba või kohvikustiilis koosviibimine.

Programm pakub osalejatele: 

  • Emotsionaalset laengut – positiivsete tunnete kogemist ja nende jagamist muuseumis ning külastuse järgselt kodus;
  • Füüsilist aktiivsust – käte motoorika ja ajutegevuse aktiveerimist, mille tulemusel meenuvad mälestused ja paranevad käelised oskused;
  • Sotsiaalset kaasatust – sotsiaalsete sidemete tugevnemist dementsete ja omastehooldajate vahel, kogemuste jagamist teiste osalejatega.

Palume eelnevalt registreeruda! 

Puudetunnistusega on osalemine tasuta. Saatjale kehtib muuseumi sooduspileti hind.

Lisainformatsioon: https://kumu.ekm.ee/syndmus/taaskohtumised-erinevad-enesed/

Curator of Art Education Programmes