Virtuaalsed tugigrupid on hetkeolukorras väga väärtuslikud

MTÜ Elu Dementsusega koostöös Dementsuse Kompetentsikeskusega on kolme aastaga käima lükanud 20 dementsusega inimeste lähedaste tugigruppi üle Eesti.  Märtsis alanud eriolukorra tõttu oli mõistlik loobuda ka tugigruppide kohtumistest, et ära hoida COVID-19 viirusesse nakatumist. Kriisist tulenevalt toimub inimeste suhtlemine rohkem telefoni ja virtuaalsete suhtluskeskkondade kaudu.

Aprilli teisel nädalal algatasime uue ja põneva dementsusega inimeste lähedastele mõeldud tugigrupiga Skype’i teel, mis osutus väga edukaks ja positiivseks ettevõtmiseks. Mitmed inimesed osalesid tugigrupis esmakordselt,  virtuaalses kanalis sai jagada oma kogemusi ja nõuandeid samamoodi nagu tavapäraseski tugigrupis.

Kuigi teame tõsiasja, et väga paljudel tugigrupiliikmetel ja võimalikel abivajajatel puudub interneti ja arvutikasutamise võimalus, leidub ehk siiski nende lastel või lähedastel see hetk ja seade, mille kaudu saaksime Skype’i teel ühedust võtta ja oma muresid ning rõõme jagada.

Neile, kellel Skype´i võimalust pole, on avatud info- ja usaldusliin 644 6440 (E,T,N,R 12-16 ja K 16-20) ja alati saab meile kirjutada info@eludementsusega.ee.

Virtuaalne tugigrupp annab võimaluse tuua kokku lähedased üle Eesti, kes seisavad silmitsi sarnaste olukordadega, kus saab jagada omavahel nõuandeid, nippe ja toetust, kuidas dementsuse sündroomiga inimest aidata, toetada, rahustada jne.  Samuti jagame omavahel kogemusi ja tuge, kuidas ennast hoida ja turgutada, et tulla vaimselt ja füüsiliselt toime igapäevase hoolduskoormusega. Kindlasti on oodatud tugigruppi ka need lähedased, kellel on need kogemused juba möödas, kuid kes tahavad jagada oma nõu ja toetust teistele.

Kaks aastat tugigrupis käinud Kristeli kommentaar peale virtuaalset tugigruppi:  „Nüüd, kui mäluhäiretega inimeste lähedastel on veel vähem võimalusi abi ja nõu otsida kui tavaolukorras, on virtuaalsed tugigrupid väga-väga väärtuslikud. Suhtlus üle interneti ei asenda muidugi soojust, mida füüsilises ruumis kokkusaamised annavad. Aga heaks täienduseks võiks need olla ka tulevikus. Kindlasti saab virtuaalne tugigrupp asendamatuks inimestele, kelle läheduses veel ühtki tugigruppi pole või kes ise kohale minna ei saa“.

Selleks, et virtuaalses tugigrupis osaleda, palume endast märku anda info@eludementsusega.ee.

Tugigruppi viivad läbi MTÜ Elu Dementsusega ja Dementsuse Kompetentsikeskuse liikmed.

Tugigrupis osalemine on tasuta!