Arvamusfestivalil arutame dementsussõbraliku keskkonna kujundamise võimalusi

MTÜ Elu Dementsusega on juba teistkordselt Paide Arvamusfestivalil kaasamas ühiskonda dementsuseteemalisse arutellu. Sellel aastal on arutelu teemaks  “Dementsussõbralik keskkond – milline ja miks – kõik saavad panustada”.  Läbi kaasava arutelu soovime jõuda heade ideede ja mõteteni, kuidas ühiselt meie elukeskkond dementsussõbralikumaks muuta.

Dementsussündroomi teadvustamine aitab kaasa stigma ja häbitunde vähendamisele ja annab julgust dementsusega inimestele ja nende lähedastele elada kvaliteetsemat elu. Tänavusel arutelul keskendume rohkem inimese vaatele, ootustele ja vajadustele. Arutelu ellukutsujatena on meil ootus kinnitusele, et dementsuse teemaline teadlikkus vajab järeleaitamist ning leida ideid kuidas ja kellega seda koos teha.

Dementsuseteemaline arutelu on kavas Tervise alal 10. augustil kell 12.00. Arutelu juhib MTÜ Elu Dementsusega liige Mari Rull, pikaaegse juhtimiskogemusega sotsiaalsüsteemi ekspert. Arutlejateks oleme kutsunud sotsiaalteaduste doktorandi ja Sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna juhataja Häli Tarumi ja Andrus Vaariku, näitleja, lavastaja ja noorpoliitiku, kellel on kogemusi, mida jagada. Arutelu idee ja korralduse juht on MTÜ Elu Dementsusega juhatuse liige Chris Ellermaa.

Ootame rohket osavõttu ja sisukat arutelu!

Enne arutelu toimub Paides Treegeri kohvikus kl 10:00-11:30 mälukohvik.  Mälukohvik on suurepärane võimalus dementsusega inimestele ja nende toetajatele turvaliseks kohtumiseks ja ühiseks tegevuseks. Mälukohvikus ootab Sind sõbralik ja soe vastuvõtt kringli ja kohviga. Mälukohvikust siirdume koos arutelule.

Jälgige meid Facebookis ja toetage meie tegemisi annetuskeskkonnas ArmastanAidata!

Tutvu 9.-10. augustini toimuva Paide Arvamusfestivali kavaga.

2018. aastal oli Arvamusfestivali dementsuse arutelu teemaks „Dementsus Eestis – aeg on ärgata“. Üheskoos tõdeti, et peame kiiremini ärkama ja asuma sihikindlalt tegutsema. Dementsusega inimeste ja nende lähedaste olukord on vajaminevate teenusteta ja stigmatiseeritud suhtumisega tänapäeva ühiskonnas lubamatu, vaja on riiklikku dementsuse strateegiat.

Huvi korral vaata ka eelmise aasta diskussiooni ülevaadet.