Alustame koostöös SA Viljandi haiglaga mälukliiniku teenuste pakkumisega. Soovime pakkuda teenust, mis ühendaks meditsiinikäsitluse ja sotsiaalteenused üheks sujuvaks tervikuks – mäluteekonnaks, kus abi on käeulatuses täpselt siis, kui seda patsiendil ja tema lähedastel vaja läheb.
Eestis veel uuendusliku lähenemise eesmärgiks on mäluhaiguste varajane avastamine. Meeskonda kuuluvad mäluõed, neuroloog, geriaater, neuropsühholoog ja psühhiaater. Dementsuse Kompetentsikeskuse poolt pakume koostöös kohalike omavalitsuste sotsiaaltöö spetsialistidega mälukliiniku patsientdele ja nende lähedastele erinevaid toetavaid teenuseid.
Mäluhäirega patsiendi teekond algab perearsti juures, kes koos inimese enda ja lähedastega jõuab mäluhaiguse kahtluseni, välistades muud mäluhäireid põhjustada võivad haigused. Seejärel saab perearst teha e-konsultatsiooni Viljandi haigla geriaatrile üle 65-aastaste patsientide puhul ja mäluhaigustele spetsialiseerunud neuroloogile alla 65-aastaste patsientide puhul, mille alusel kutsutakse patsient mälukliiniku vastuvõtule. Mäluhaiguse kinnitudes suunatakse patsient vastavalt vajadusele Dementsuse Kompetentsikeskuse poolt korraldatavatele mälukliiniku toetavatele teenustele. Püüame pakkuda isikukeskselt inimesele kõige sobivamaid tugimeetmeid. Lisaks sotsiaalnõustamisele abistavad mäluhaigusega inimest ja tema lähedasi tegevusterapeut, jurist, hingehoidja ning kogemus- ja leinanõustaja.
Koos tervishoiuteenustega saame nii anda inimesele ja tema lähedasele nii hädavajaliku turvatunde ja toetuse!
Lähem info siin: Viljandi haigla (vmh.ee)