Eluringikeskus Tartus: Hubane ja toetav keskkond dementsussündroomiga inimestele

Dementsuse Kompetentsikeskuse meeskond külastas hiljuti Tartus tegutsevat Eluringikeskust, kus tutvuti keskuse õdusa keskkonnaga. Eluringikeskus on tuntud oma kristlike väärtuste poolest ning seal pööratakse erilist tähelepanu igale indiviidile, olles teadlikud nende ihu, hinge ja vaimu vajadustest.

Keskuse hoovialal võib näha väärikas eas inimesi, kes naudivad värsket õhku ja tegelevad aiatöödega, samal ajal kui rõõmsad väikelapsed mängivad ja naeravad. Igaüks tegeleb sellega, mis neile rõõmu pakub, olles samal ajal teiste jaoks olemas.

Keskuses on loodud õdus keskkond, kus kasutatakse antiikmööblit, mis aitab luua soojuse ja mugavuse atmosfääri. Selline lähenemine loob keskkonna, mis soodustab rahulikku ja kodust tunnet.

Dementsuse Kompetentsikeskuse külastus Eluringikeskusesse võimaldas meil näha, kuidas hooldusteenus toimib dementsusündroomiga inimestele. Keskuse eesmärk on toetada inimeste soovi elada täisväärtuslikku elu ning tagada neile vajaduspõhine hoolitsus.

Eluringikeskus Tartus on suurepärane näide sellest, kuidas luua hubane ja toetav keskkond inimestele, kes vajavad hooldust. Kristlikud väärtused ja individuaalne lähenemine tagavad, et igaüks tunneb end siin koduselt ning saab vajalikku tuge ja hoolitsust.

Koostöös Viljandi Haigla Mälukliinikumi ja Dementsuse Kompetentsikeskusega viiakse Eluringikeskuses läbi pilootprojektina mälukooli. Mälukooli eesmärk on toetada ja soodustada eakate ning dementsussündroomiga inimeste toimetulekut ja tegutsemisvõimet.