Kumu kunstimuuseumis toimus mälu teemaline loeng ja „Taaskohtumised“ programm

Laupäeval, 13. jaanuaril toimus Kumu kunstimuuseumis mälu teemaline loeng ja „Taaskohtumised“ programmi tutvustus koostöös Dementsuse Kompetentsikeskusega. Osalejatel oli võimalus kuulata neuroteadlase Taavi Kivisiku huvitavat loengut mälu omadustest ning saada praktilisi nõuandeid igapäevaste asjade meeldejätmiseks ja mälu toetamiseks. Osalejad osalesid aktiivselt, esitasid küsimusi ning jagasid mõtteid loengus tõstatatud teemadel. Dementsuse Kompetentsikeskus tutvustas oma teenuseid ja jagas infot dementsuse kohta, rõhutades muuseumi olulist rolli mäluhäiretega inimeste jaoks.

Kumu haridusprogrammi kuraator Liina Lepik tutvustas kunstimuuseumi loomingulist lähenemist mäluhäiretega inimeste kaasamisel kunstiprogrammi „Taaskohtumised“. Programm on juba alates 2019. aastast pakkunud mäluhäiretega inimestele ja nende lähedastele võimalust osaleda kunstiteraapilistes kohtumistes muuseumis.

“Taaskohtumised” loob sobiva keskkonna, kus kasutatakse lugude jutustamist ja kunstiteraapilisi võtteid sotsiaalsete ja loovate tegevuste toetamiseks. Programm sisaldab lisaks kunstiteraapilistele tegevustele ka  loomingulisi töötubasid ja kohvikustiilis koosviibimist.

Üritusel osalejate huvi ja positiivne tagasiside näitavad, et “Taaskohtumised” programm võib saada eeskujuks teistele muuseumidele, kes soovivad pakkuda sarnaseid dementsussõbralikke algatusi. Soovime jõudu ja edu dementsusesõbralikele programmidele!

Täpsemat infot programmi kohta saab leida siit: Taaskohtumised – Lähedus minevikust ja tulevikust. Järgmine kord toimub juba laupäeval, 20. jaanuaril kell 13.00.