Uudis: Mälukohvikuid tutvustav video valmis Tallinna Ülikooli tudengite ELU aine projekti raames

Tallinna Ülikooli tudengite poolt koostatud video, mis tutvustab mälukohvikute kontseptsiooni, valmis ELU aine projekti raames, tehes koostööd MTÜ Looja, MTÜ Elu Dementsusega ja Dementsuse Kompetentsikeskusega. Videoklipp on filmitud Mustamäe Päevakeskuses.

Mälukohvik (Memory Cafe) on alguse saanud Inglismaalt, kus see pakub kogukonnapõhist kooskäimise võimalust mäluhäiretega või dementsusega inimestele ja nende peredele. Projekti eesmärk on tuua see toimiv kontseptsioon ka Eestisse, pakkudes mäluhäiretega inimestele võimalust jagada mälestusi, kogeda ühiseid emotsioone ja osaleda mitmekesisel tegevusprogrammil.

Mälukohvikud pakuvad erilist tuge mäluhäiretega inimestele, kes võivad tavalistes olukordades kogeda mõistmatust ja toetuseta jätmist. See on kohtumispaik, kus nad saavad ühineda teiste sarnases olukorras olevate inimestega, leida mõistmist ning nautida meeldivat seltskonda mõnusa teetassi taga.

Eestis veavad mälukohvikute tegevust MTÜ Looja vabatahtlikud. Kõik huvilised, olenemata east, on oodatud liituma.

Lisainfo Mälukohvikute toimumise kohta saab küsida MTÜ Looja telefoninumbrilt 5563 6076 või kirjutades aadressil hsheinmets@gmail.com.

Mustamäe Päevakeskuse kontaktid leiate SIIT.

Mälukohviku tegevust Mustamäe Päevakeskuses toetab Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet.

Rohkem infot projekti kohta leiad SIIT: “Kogemuskohvikud mäluhäiretega inimestele ja nende lähedastele”

Mälukohvikuid tutvustav video: