Viljandi Haigla hooldekeskuse hoolekande osakond sai dementsusesõbraliku asutuse märgise
22. märtsil sai Viljandi Haigla hooldekeskuse hoolekande osakond dementsusesõbraliku asutuse märgise. Jämejalas asuv ringmaja on sellest aastast kohandatud just dementsussündroomiga klientidele. Osakonna juht Elena Erm rõhutas, kui tähtis on kogu personali austav suhtumine eakatesse inimestesse. Oluliseks peetakse ka meeskonnatööd, et hooldekande osakonnas elavatel inimestel oleks seal hea olla.
Palju tehakse koostööd lähedastega – olgu selleks või helistamine, et lihtsalt teada anda, et nende armsa memme või taadiga on kõik korras. Koroonajal toimuvad kohtumised lähedastega tahvelarvuti kaudu. Ringmaja võimaldab igapäevast liikumist nii palju kui vaja on. Samuti saab käia sisehoovis, kus on võimalik ka näpud mulda panna või lihtsalt jalutada ja istuda.
Ringmaja sisehoovis on turvaline olla. Foto autor Elena Erm
Elanikud saavad teha igapäevaseid tegevusi, mida koduski tehakse – olgu see lume lükkamine, tee- või kohvi keetmine, meestele puutööga nokitsemine. Bussipeatuses on pehmed diivanid, et ootamineoleks mugav. Kohalik kogukond käib tähtpäevadel esinemas ja kontserte andmas, hingehoiutööd teeb kohalik kirikuõpetaja.
Bussi saab oodata mõnusatel pehmetel diivanitel. Foto autor Elena Erm
Osakonnas töötab kaks õde ja kuna hoolekande osakond kuulub Viljandi Haigla juurde, on ka eriarstiabi vajadusel hästi kättesaadav.
Kohvikusse minekuks sätitakse ennast pidulikumalt riidesse ja ka jutud on teised ja elavamad kui muudes ruumides. Foto autor Elena Erm

Üldhooldusteenust pakkuvate asutuste dementsusesõbralikuks olemist tunnustava märgise saamiseks hinnatakse nelja valdkonda: asutuse väärtused, füüsiline ja sotsiaalne keskkond, tegevused ja üritused asutuses ning personali pädevus ja professionaalsus.

Esimese dementsusesõbraliku hoolekandeasutuse märgise said eelmisel aastal Benita Kodu, Koeru Hooldekeskus ja Häädemeeste Eakate Kodu. Viljandi Haigla hooldekeskuse hoolekande osakond on neljas märgise saanud asutus.