Hambaravi olulisus dementsusega inimeste hooldamisel
Foto: Adobe

Dementsusega inimestel on rahutuse ja käitumishäirete põhjuseks tihti valu. Dementsusega kaasnevate häirete tõttu ei suuda inimene valu verbaalselt selgelt väljendada. Valu võib olla tingitud ka hammastega seotud põletikest, mille tagajärjel võib inimene muutuda rahutuks, kõndida närviliselt, tõrjuda hooldust ja puudutust, karjuda, häälitseda, teha näogrimasse, kogeda vähenenud söögiisu või üldse söögist keelduda, hoida sõrmi suus või käega põsest kinni, tema kehaasend võib vajuda rohkem kägarasse. Soovitame kõiki neid aspekte jälgida ja konsulteerida raviarstiga. Dementsuse varases staadiumis oleks vajalik külastada hambaarsti, et ennetada hilisemaid hambapõletikke ja kaasnevat valu.

Dementsusega inimestele on hambaravi tasuta, sealhulgas narkoosiga tehtav hambaravi kui inimene ei ole võimeline suud lahti hoidma ja aru saama, mida temaga soovitakse teha.
Tasuta hambaravi hüvitis ei laiene proteeside valmistamisele!

Täpsemalt saab lugeda siit, kuidas dementsusega inimesed tasuta hambaravi saavad ja millised hambakliinikud seda teenust osutavad: https://www.tervisekassa.ee/inimesele/hambaravi/taiskasvanute-hambaravi/tasuta-hambaravi